Sammud auto komisjonimüügiks

1. Kavanda automüüki hoolikalt

Tutvu Amservi komisjonimüügi üldtingimustega. Mõtle läbi, kauaks soovid auto müüki panna ja millise hinnaga. Kui tegemist on liisinguautoga, küsi oma liisingufirmalt auto hetke jääkmaksumus. Selleks tuleb liisingufirmale esitada taotlus. Kui tegemist on ettevõtte sõidukiga, on sõiduki müümiseks vaja volikirja.

2. Sõlmi müügikokkulepped

Täpsete müügitingimuste kokkuleppimiseks tule meie esindusse. Vaatame üheskoos auto üle, et jõuda selgusele sõiduki korrasolekus ja komplekssuses. Kui vaja, soovitame müügieelseid töid, näiteks remont, autopesu, poleerimine vms.

Kohtumise käigus lepime kokku müügihinnas ja selle läbirääkimise vahemikus. Anna palun meie esindajale kindlasti teada, kas müügihind sisaldab käibemaksu või mitte, ehk kas auto on soetatud käibemaksuga või mitte.

Juhul kui soovid sõiduki registreerimismärgi endale jätta, teavita sellest meie müügimeest.

Kui sõidukeid müüb suurettevõte, oleme valmis tegema sõidukite ülevaatusi ja leppima kokku müügitingimustes ettevõtte juures kohapeal.

3. Lase auto üle kontrollida

Et tagada sõiduki kiire ja ootuspärase hinnaga müük, soovitame lasta auto teeninduses tehniliselt üle kontrollida. Amservi teenindusest saad pärast ülevaatust kontroll-lehe, kuhu on märgitud sõiduki tehniline seisukord. Kontroll võtab aega ühe tunni. Kontroll-lehe olemasolu annab võimalikule ostjale kindlustunde ja hõlbustab sõiduki müüki just Sinu soovitud tingimustel.

4. Sõlmi komisjonimüügileping

Olles kokku leppinud tehingu tingimustes ja müügieelsetes töödes, vormistame komisjonilepingu ja teeme akti auto üleandmise kohta. Lepingu sõlmimisele võta kaasa:

 • registreerimistunnistus,
 • kindlustuspoliisid,
 • tagavaravõtmed,
 • muu lisavarustus (teine jooks rehve, katuseraamid, rattahoidjad jm), kui soovite neid müüa,
 • volitus sõiduki müügi esindamiseks, kui tegemist on ettevõttega,
 • kui eraisikust müüja on abielus, on soovitav abikaasa kirjalik nõusolek.

Komisjonileping hoia alles kuni müügitehingu vormistamiseni ja komisjonilepingu lõpetamiseni.

5. Too auto müüki

Tuues auto platsile müüki, on Sul võimalik lõpetada ära sõiduki kehtivad kindlustused, sest meie müügiplatsid ja seal asuv vara on kindlustuskaitse all. Kindlustuslepingute lõpetamiseks võta ühendust oma kindlustusseltsiga.

Kui auto on komisjonimüügis:

 • Teeme auto parandustöid, kontrolli vm, kui nii kokku leppisime.
 • Pildistame Sinu sõiduki ja sisestame andmed Amservi ja Auto24 müügikeskkonda.
 • Paigutame sõiduki müügiplatsile koos hinnasildi ja varustuse kirjeldusega.
 • Sõidukit puhastatake müügiplatsil 1–2 korda nädalas. Talvel puhastatakse sõiduk lumest hiljemalt sama päeva kella 10-ks.
 • Kõik võimalikud ostjad saavad teha proovisõitu, koostame kõigile hinnapakkumised.
 • Anname Sulle alati teada, kui esindusse on saabunud ostja, kes teeb sõidukile hinnapakkumise kokkulepitud vahemikust väljapoole.
 • Broneerime auto vaid juhul, kui ostja on maksnud käsiraha või on esitanud sõiduki ostuks liisingutaotluse. Broneerimise ajal on auto veebikeskkonnas „broneeritud“ olekus, kuid talletame vahepeal tekkinud huviliste kontaktid.
 • Meie eelis on, et sõiduki ostja ei pea liisingu soovi korral tellima autole hindamisakti. Meie pakkumisi aktsepteerivad suuremad liisingufirmad. Nõnda kiirendame oluliselt müügiprotsessi.

6. Auto vahetab omanikku

Olles leidnud sobiva ostja, teavitame Sind tehingu tingimustest ja nõusolekul vormistame sõiduki müügitehingu.

Kui sõiduk oli liisingus, anname nõu, kuidas liising lõpetada. Liisingulepingu lõpetamisest lähemalt »

Komisjonilepingu lõpetamiseks võta palun oma eksemplar tehingu vormistamisele kaasa. Lepime kokku, kuidas tasuda komisjonitasu. Sõiduki ümbervormistamiseks vajalikud toimingud autoregistrikeskuses teeb Amservi esindaja. Riigilõivud ja muud tasud tasub ostja.

Lõpeta esimesel võimalusel kõik müüdava autoga seotud lepingud. Veendu, et Sul ei ole autoga seoses täiendavaid kohustusi, näiteks otsekorraldusi, kütusekaardi lepinguid, kindlustuslepinguid vms.

Vali uus auto Amservist!