Sõiduki väline hooldus

Sõiduki pesemine ja vahatamine kaitseb kere värvi, mistõttu soovitame sõidukit pesta võimalikult sageli ning vähemalt kaks korda aastas ka vahatada.

Kõige enam vajab sõiduk vahatamist kevadel ja sügisel, sest soolatud teed, pori, pigi, tolmutõrjekemikaalid, putukad ja lindude väljaheited on sõiduki värvkattele väga ohtlikud.

Eemaldamata mustus ja pori võivad auto värvi tõsiselt kahjustada. Kui jätta õhusaaste ja tööstuslikud sademed pikaks ajaks sõidukilt eemaldamata, võivad need auto värvi keemiliselt rikkuda.        Broneeri aeg       Puhastuse hinnakiri

   

  

Plekkide eemaldamine

Plekkide eemaldamisel ära kasuta bensiini, kangeid lahusteid või roostet põhjustavaid puhastusvahendeid, sest need võivad auto värvi kahjustada.

Asfaldipigi eemaldamiseks kasuta kaubanduses ja autoesindustes saada olevat pigieemaldusainet ning puhast lappi. Surnud putukate või puumahla plekkide eemaldamiseks kasuta sooja vett ja autošampooni. Niisuta määrdunud kohta korduvalt ja hõõru õrnalt.

Sõiduki pesemine käsitsi

Loputa sõiduk tolmu ja lahtise mustuse eemaldamiseks üle. Talvel, kui oled sõitnud läbi pori, puhasta kindlasti ka auto põhi. Kogunenud pori ja roostet põhjustavate ainete eemaldamiseks soovitame kasutada survepesurit.

Sõiduki pesemiseks kasuta pehmet käsna ja ainult auto pesemiseks ette nähtud pesuvahendit. Muude pesuvahendite või küürimispulbrite kasutamine võib auto värvi kahjustada.

Pesemisel hoidu väga tugevast hõõrumisest – kasuta raskete plekkide eemaldamiseks leotusvahendeid ning plekkide järk-järgulist eemaldamist.

Pärast pesemist loputa sõiduk põhjalikult, sest kuivav seebivesi jätab jälgi. Kuivata auto niiske seemisnaha või pehme puhta rätikuga, et pinnale ei kuivaks veeplekke.

  

Poleerimine ja vahatamine

Sõiduki värvi läike taastamiseks ning värvi kaitsmiseks soovitame autot poleerida ja vahatada vähemalt kevadel ja sügisel.

Poleerimiseks ja vahatamiseks on õige aeg, kui puhtal pinnal ei kogune vesi enam piiskadeks, vaid valgub ühtlaselt laiali.

Enne poleerimist ja vahatamist pese ja kuivata sõiduk, kasutades puhastusvahendi ja vaha valmissegu. Kasuta kindlasti tunnustatud kvaliteediga tooteid ning järgi tootja juhiseid.

Valede vahenditega poleerimine ja vahatamine võib auto värvi kahjustada.

Poleeri ja vahata nii läikivaid kui ka värvitud osi.

  

Sõiduki pesemine automaatpesulas

Sõidukeid on lubatud pesta ka automaatpesulates, kuid soovitame silmas pidada, et mõnda tüüpi harjad võivad sõiduki värvi kahjustada ning kriimustada.

Enne automaatpesu veendu kindlasti, et pesula harjad on puhtad. Tähtis on enne pesulasse sisse sõitmist eemaldada või lasta alla raadioantenn.

Roostetõrje

Autotootjad pööravad väga suurt tähelepanu korrosiooni- ehk roostetõrjele – toodetakse aina parema kvaliteediga sõidukeid. Siiski on rooste ärahoidmiseks vaja ka autoomaniku abi.

Roostekindlus nõrgeneb, kui värvkatet ei hooldata regulaarselt või kui kere konstruktsiooni muudetakse.

Kõige levinumad roostetamise põhjused:

  • teesool, pori ja niiskus, mis koguneb auto põhja külge;
  • värvi- või kaitsekihi kahjustused kivide, kruusa, mahakulumise või väiksemate kriimustuste tõttu, mis jätavad metalli rooste eest kaitseta.

Kõige tõenäolisemalt tekib rooste niiskuses. Eriti suur rooste soodustaja on pori, sest see kuivab aeglaselt. Väga tähtis on hoida oma sõidukit puhtana ja vabana porist. Suurt tähelepanu tuleb pöörata autopõhja puhtusele. Kontrolli korrapäraselt auto värvkatte seisundit.

Roostet on lihtne ennetada

  • Hoia oma sõiduk puhtana. Eriti oluline on auto põhja ja külgede alumise osa puhtus.
  • Hoia autot kuiva ja hea õhutusega garaažis. Roosteoht suureneb, kui pesed sõidukit garaažis või sõidad sinna märja, lumise või porise autoga ning ei tuuluta garaaži piisavalt.
  • Hoia sõiduki värv heas korras. Kõik kriimustused, praod, koorumised või täkked tuleb kiiresti katta järelviimistlusvärviga ja parandada, sest sellistest kohtadest saabki roostetamine alguse. Kui värvikahjustuse alt on näha haljast metalli, pöördu kindlasti värvitöökotta.
  • Hoia salongi põrandamatid kuiva ja puhtana, sest niiskus võib koguneda ka põrandamattide alla ja tekitada roostet.
  • Paigalda porikaitsed, sest porikaitsed kaitsevad auto lävekarpe ja porikoopaid, hoides ära rataste alt lendavatest kividest põhjustatud vigastused.