Sammud liisingu saamiseks

Kui soovid autot liisinguga osta, pöördu julgesti Amservi automüüja poole, kes aitab leida parima lahenduse. 

Autosalongis ja liisinguesindustes vormistatakse liising üldjuhul ühe päevaga.

Sammud liisingu saamiseks

1. Arvuta sobiv kuumakse

Olles meie müüja abiga valinud välja oma vajadustele sobiva sõiduki, veendu, et sellel oleks olemas vajalik lisavarustus.

Kui soovid autot liisinguga osta, on Sul võimalus valida mitme renditüübi vahel: kasutus- või kapitalirent või järelmaks. Renditüüpi valides paku julgesti välja, mis oleks just Sulle sobiv liisingu kuumakse suurus.

Sõiduki ostmisel tuleb arvestada ka edasiste väljaminekutega kasko- ja liikluskindlustusele, hooldusele, kütusele jms.

2. Esita liisingutaotlus

Liisingulepingu saad sõlmida kõigis meie esindustes. Automüüja või liisingu esindaja seisab hea selle eest, et Sul oleks liisingu taotlemiseks korrektne müügipakkumine, samuti aitab ta täita liisingutaotluse.

Kui Sinu palk ei laeku panka, kust liisingut taotled, on vaja ka viimase kuue kuu kontoväljavõtet, kus on näha sissetulekud.

3. Sõlmi leping

Kui liisingutingimused on kokku lepitud, annab automüüja või liisingu esindaja teada, kus ja millal saad lepingu allkirjastada. Lepingu allkirjastamisele võta kaasa isikut tõendav dokument.

4. Sõlmi kindlustus

Meie esinduses saad abi ka sobiva kasko- ja liikluskindlustuse leidmiseks. Mitmes liisingufirmas on kindlustusmakseid võimalik tasuda koos igakuise liisingumaksega.

5. Võta sõiduk vastu

Pärast esimese osamakse tasumist saad sõiduki enda käsutusse. Sõiduki liisingufirma nimele vormistamise eest kanname hoolt meie.

6. Liisitud sõiduki volitamine

Kui Sind pole kantud kasutajana sõiduki tehnilisse passi, on liisitud sõidukiga sõitmiseks vaja kinnitatud volikirja, mille saad oma liisingufirmast.

Välismaale sõitmiseks on vaja notariaalset volikirja, mille saad samuti oma liisingufirmast. Esita avaldus vähemalt neli päeva enne sõitu, siis on kindel, et volikiri jõuab õigeks ajaks valmis. Notariaalset volikirja pole vaja, kui oled kantud kasutajana sõiduki tehnilisse passi.

7. Liisingulepingu lõpetamine

Kapitalirendi lepingu lõppemisel kontrollib liisingufirma pärast viimase osamakse tasumist, kas kõik kohustused on täidetud – liisingumaksed tasutud, vajalikud dokumendid esitatud. Seejärel saadetakse Sulle lepingu lõpetamise dokumendid, mille alusel saad sõiduki autoregistrikeskuses liisingufirma nimelt maha võtta.

Kasutusrendi lõppemise korral on Sul võimalik liisingutähtaja lõpus:

  • sõiduk välja osta (jääkväärtusele lisandub käibemaks);
  • lepingut pikendada või
  • sõiduk tagasiostjale tagastada (üks kuu enne lepingu lõppemist tuleb sõiduk tagasiostjale ette näidata).

Lepingu lõppemise korral anna oma otsusest liisingufirmale teada.

Ennetähtaegne lõpetamine

Kui soovid liisingulepingu enne tähtaja lõppu lõpetada, esita liisingufirmale lepingu lõpetamise taotlus.