Liisinguauto tagastamine

Auto tagastamine liisingutähtaja keskel

Kui soovid liisingulepingu enne tähtaja lõppu lõpetada, esita liisingufirmale lepingu lõpetamise taotlus.
Kui soovid sõiduki müüki panna, siis on abiks meie komisjonimüük.

Auto tagastamine liisingutähtaja lõppedes

Kapitalirendi lepingu lõppemisel kontrollib liisingufirma pärast viimase osamakse tasumist, kas kõik kohustused on täidetud (liisingumaksed tasutud, vajalikud dokumendid esitatud). Seejärel saadetakse Sulle lepingu lõpetamise dokumendid, mille alusel saad sõiduki autoregistrikeskuses liisingufirma nimelt maha võtta.

Kasutusrendi lõppemise korral on Sul võimalik liisingutähtaja lõpus:

 • sõiduk välja osta (jääkväärtusele lisandub käibemaks),
 • lepingut pikendada või
 • sõiduk müüjale tagastada.

Lepingu lõppemise korral anna oma otsusest liisingufirmale teada.

Sõiduki tagastamine Amservile

Kui Sinu auto on liisitud kasutusrendilepinguga ja oled otsustanud selle liisingutähtaja lõpus Amservile tagastada, siis see on võimalik juhul, kui Amserv Auto AS või Ascar Auto AS on ametlik sõiduki tagasiostja. Seda saad küsida Amservi esindusest või oma liisingufirmast.

Enne auto tagastamist tutvu palun sõidukite kulumise määramise juhendiga, milles on täpselt kirjas, millistele nõuetele peab tagastatav sõiduk vastama.

Sammud sõiduki tagastamiseks

Kui soovid sõidukit Amservile tagastada, anna sellest meile vähemalt üks kuu enne kasutusrendi lõppemist teada või tule lähimasse Amservi esindusse. Kirjalikult teatades lisa auto registreerimisnumber, liisingulepingu number ja oma kontaktandmed (nimi, telefon ja e-posti aadress).

 1. Võtame Sinuga ühendust ja lepime kokku sõiduki ülevaatamise aja. Ülevaatus võtab aega ühe tunni, soovi korral võid sõiduki ülevaatuse juures olla.
 2. Kui märkad sõiduki detailidel defekte või avarii jälgi, on kasulik juba enne sõiduki ülevaatust vormistada Amservi esinduses kindlustusseltsile kahjuteade.
 3. Veendu, et sõiduk on ülevaatusele tuues puhas ja sama varustusega kui liisingutähtaja alguses. Sõidukil peab olema kehtiv tehnoülevaatus, registreerimistunnistus ja täidetud hooldusraamat.
  Meeldetuletuseks:
  • Sõidukil on üldjuhul 2 või 3 võtit, mõnel mudelil ka signalisatsioonipuldid. Otsi need aegsasti välja.
  • Veendu, et sõidukiga on kaasas ohukolmnurk, apteek, tungraud, varuratas, tagumised peatoed, katusetalad, tagumine äravõetav mütsiriiul, sigaretisüütaja, velje vargusevastane salamutter, teine rehvijooks, eemaldatav haagisekonks ja muu varustus, mille võisid liisingutähtaja jooksul autost eemaldada.
  • Kontrolli üle, kas korralise hoolduse aeg on käes või äkki on juba kilomeetrid ületatud? Broneeri aeg teeninduses ja vii auto ettenähtud hooldusesse – kokkuleppel müüjaga võib selle käigus teha ka auto ülevaatuse.
  • kui hooldusraamat on osaliselt täitmata, otsi üles arved sissekandmata hoolduste kohta, et ka need raamatusse kanda.
 4. Auto ülevaatuse kohta väljastame ülevaatusakti, milles on fikseeritud sõiduki seisukord ja puuduste korral ettepanekud parandustöödeks koos kalkulatsiooniga.
 5. Kui oled remondikalkulatsiooni heaks kiitnud, remont on tehtud ning arve tasutud, võtab Amserv sõiduki tagasi. Sõiduk tuleb tagastada hiljemalt liisingulepingu lõppemise päeval. Sõiduki tagastamisel allkirjastatakse üleandmis-vastuvõtmisakt.

Lõpeta esimesel võimalusel kõik müüdava autoga seotud lepingud. Veendu, et Sul ei ole tagastatava autoga seoses lisakohustusi, näiteks otsekorraldusi, kütusekaardi lepinguid, kindlustuslepinguid vms.