Kas Sinu auto rehvid vajavad vahetamist?

Igapäevases liikluses oleme kõik ettevaatlikud ja teeme endast oleneva, et meie liiklemine oleks ohutu ja turvaline. Väga oluline on liiklusturvalisuse huvides veenduda kas Sinu auto rehvid on piisavalt sügava mustriga, tagamaks muretu autosõit nii Sulle, Sinu perele kui sõpradele.

Soovitame vähemalt kaks korda aastas, enne rehvivahetuse hooaega kontrollida rehvide mustrit ja kulumist.

Kõikide rehvide mustrisse on valatud märgid TWI või ∆ vms, mille nähtavale ilmumine tuletab meelde rehvide vahetamise vajadust, sest mida õhem on muster, seda suurem on külglibisemisse sattumise oht.

Rehvimustri sügavus peab olema vähemalt 1,6 mm. Talverehvid kaotavad oma tõhususe, kui mustri sügavus on alla 3 mm. 

Isegi kui rehvimustri sügavus on normi piires, kuid märkate rehvidel lõikeid, mõrasid, lõhesid või rehvi vigastusele viitavaid muhke, tuleks rehv välja vahetada. Sageli tühjenev rehv viitab samuti sisemistele vigastustele, millega liiklemine ei ole turvaline. Vii selline rehv kindlasti asjatundja juurde kontrolli ja põhjalikku parandusse.

Üle 6 aasta vanuseid rehve tuleks kindlasti lasta spetsialistil kontrollida, isegi siis kui vigastusi ei ole näha. Rehvid riknevad aja jooksul ka siis, kui neid kasutatakse vähe ja nendega liiklemine võib olla liiklusohtlik.