Toyota

Toyota Motor Corporation on üks tänapäeva hinnatuimatest autotootjatest,kuuludes maailma kõige laiemalt tuntud ettevõtete hulka. Toyota tootmisettevõtted asuvad viiel mandril ja aastas valmib neis umbes 6 miljonit autot. Toodangut müüakse enam kui 160 riigis ja ettevõtte aastakäive on 113 miljardit eurot. Toyota töötajaid on kokku 246 700.

Toyota kuulub ajakirja Fortune poolt koostatavasse 500 tippettevõtte edetabelisse ja on valitseval kohal Jaapani ja Aasia autoturgudel. Ameerikas on Toyota enimmüüdud välismaine auto ning Euroopas on ettevõte juhtival kohal Jaapani kaubamärkide seas.

Toyota Euroopas

Toyota alustas oma autode müüki Euroopas 1963. aastal. Praeguseks on Toyota tõusnud Euroopas Jaapani esimeseks kaubamärgiks – enamikus Euroopa riikides tehtud kliendirahulolu uuringutes on ettevõte tulnud esikohale. Selle nimel teevad pidevat arendustööd 25 maaletoojat ja 3500 edasimüüjat.

Kompanii annab tööd 56 000 eurooplasele ja nende arv suureneb tulevikus veelgi!

Autotootmine Euroopas

Toyota on Euroopasse investeerinud 4 miljardit eurot, sest firma on otsustanud, et parimat arenguvõimalust pakub see, kui Euroopa tarbijatele mõeldud autot konstrueeritakse ja toodetakse Euroopas. Esimene Euroopas projekteeritud auto oli Yaris, mis valiti 2000. aastal aasta autoks. Lõuna-Prantsusmaal on Toyotal oma disaini- ja projekteerimiskeskus ED2.

Toyota tootmistegevust Euroopas koordineerib TMEM ehk Toyota Motor Europe Manufacturing. Müügi- ja turundustegevust juhib TMME ehk Toyota Motor Europe Marketing and Engineering, mille peakorter asub Brüsselis. Belgias asuvad ka Toyota koolitus-, varuosa- ja tehnoloogiakeskused. Viimastes tegeletakse tehniliste lahenduste väljatöötamisega ja valitakse Toyota Euroopa mudelite jaoks sobivaid materjale. Teine varuosade ja tarvikute keskus valmis Lõuna-Prantsusmaal 2001. aasta lõpus.

Autode tootmine Euroopas algas litsentsi alusel Portugalis 1971. aastal. Täiemõõdulist tootmist alustas Toyota Inglismaal 1992. aastal, Prantsusmaal 2001. aastal. 2002. aastal alustas tegevust käigukastitehas Poolas.