Hyundai

Hyundai sündis 60 aastat tagasi, kui algselt kuivainete ladustamise ning turustamisega tegelev ettevõtlik lõunakorealane Chung Ju-yung otsustas 1940. aastal aluse panna autoremonditöökodade ketile. Pärast II maailmasõja ning Jaapani kolonisatsiooni lõppu Korea poolsaarel keskendusid Chungi autoremonditöökojad riiki jäänud USA sõjaväe masinapargi hooldusele, ning aastal 1947 nägi ilmavalgust uus ettevõtte, mis hakkas kandma nime Hyundai Engineering & Construction. Siitpeale algas Hyundai tänaseni kestev võidukäik.

Hyundai Motor Company loomisega 1967. aastal pani Hyundai aluse päris oma autotööstusele. Selle tööstuse esimene tõeline vili, Mitsubishi litsensi alusel valminud väikeauto Hyundai Pony, veeres tootmisliinidelt Lõuna-Korea tarbijateni 1974. aastal.

Sellest mudelist alates on Hyundai iga aastaga üha enam ja enam panustanud sõiduautode arendamisse, mille ilmekaks väljenduseks on fakt, et Hyundai nime kandvaid sõidukeid võib tänapäeval kohata enam kui 160 riigis üle terve maailma.

Modernseim autotööstus maailmas
Täna on Hyundai Motor Companyl Lõuna-Korea kagurannikul asuvas Ulsani linnas üks maailma suuremaid integreeritud autotööstuskomplekse. Selle juurde kuulub mitu modernset tehnoloogiauuringute keskust ning harutehast nii Hyundai kodumaal Koreas kui ka Euroopas ja Ameerikas. Hyundai on oma kodumaa piiridest väljunud sellegagi, et ostjateni jõudvaid sõiduautosid disainitakse ning töötatakse välja lisaks Korea firmadele ka Euroopa ja Põhja-Ameerika disaini- ning projekteerimisbüroodes.

Prominentne autoajakiri Autocar valis Hyundai 2008. aastal parimaks autofirmaks. Praeguseks on ettevõte oma arengus jõudnud väga kõrgele tasemele, pakkudes teravat konkurentsi kõigile tugevamatele autotootjatele.