Opel Ampera on Euroopas enimmüüdud elektriauto

28.06.2012

  •   Ampera on Euroopas enimmüüdud elektriline sõiduauto rohkem kui 20%-lise turuosaga
  •  Enimmüüdud mitmetel olulise tähtsusega turgudel, sealhulgas Hollandis, Saksamaal ja Šveitsis
Vastavalt 2012. aasta mai müüginäitajatele on Opeli revolutsiooniline Ampera elektriauto Euroopas enimmüüdud elektriline sõiduauto. Tänu Euroopa segmendi osakaalule, mis ületab 20%, on auhinnatud Ampera seljatanud kõik oma rivaalid.
 
“Oleme uhked, et oleme Euroopas esimesel kohal. Meie müügiandmed ja tarbijailt saadud tagasiside kinnitab, et oleme Amperaga kindlalt õigel teel”, ütles Enno Fuchs, Opeli elektriautode tootmisjuht. “Meil on eriti hästi läinud valitsuse poolt stiimulitega toetatud turgudel, näiteks Hollandis.”
 
Mai seisuga on Ampera käes on rohkem kui 77% Hollandi elektriautode turuosast, mis teeb Amperast oma segmendiosa vaieldamatu liidri, kusjuures kõigile teistele konkurentidele kuuluvad turuosad jäävad ühekohalistesse arvudesse. Käesoleva aasta Ampera keskmine turuosa Hollandis on ületanud 50% piiri, mis kinnitab taaskord Ampera populaarsust. Uusimate saadaolevate andmete järgi on Ampera enimmüüdud elektriauto nii Saksamaal, kus selle turuosa on rohkem kui 1/3, kui ka Šveitsis, kus vastav arv on 44%.
Ampera on võitnud enam kui 50 riiklikku ja rahvusvahelist auhinda, sealhulgas "Aasta Auto 2012" ja "2011 Aasta Rohelise Auto" tiitlid. Kiitust on avaldatud ka ohutuse osas, näiteks pälviti maksimaalsed Euro NCAPi 5 tärni.
Ampera 16 kWh liitium-ioon akult saab toite 111 kW / 150 hj elektrimootor. Sõltuvalt sõidustiilist ja teeoludest tagab see 40 kuni 80 km sõitu ainult elektri jõul ja ilma heitmeid tekitamata.Pikendatud sõiduulatuse režiimis, mis käivitub siis, kui aku on miinimumini tühjenenud, paneb 1,4 liitrine 63 kW/86 hj bensiinimootor tööle generaatori, mis hakkab autole elektrit tootma. See pikendab sõiduulatust 500 km võrra, ilma et oleks vaja kütust juurde võtta.
Üles