Toyota 2018. aasta Genfi rahvusvahelisel autonäitusel

28.02.2018

  • Uue põlvkonna Aurise maailma esmaesitlus 
  • Uue värske välimuse ja veelgi suuremat sõidunaudingut pakkuva AYGO esmaesitlus
  • Concept-i seeria ja ideeauto TOYOTA FINE-Comfort Ride Euroopa esmaesitlus, kus demonstreeritakse elektrifitseerimise, isejuhtimise ja tehisintellekti võimalusi
  • Ideevõidusõiduauto maailma esmaesitlus, millega tähistatakse Toyota kõige legendaarsema sportauto naasmist

88. Genfi rahvusvahelisel autonäitusel (6.-18. märtsil) maailma esmaesitlusele tuleval kolmanda põlvkonna Aurisel on dünaamilisem väliskujundus. Mootorivalikusse on lisandunud uhiuus 2,0-liitrine täishübriidajam, millega Toyota täiendab oma hübriidajamite valikut.

Samuti maailma esmaesitlusele tuleva uue AYGO ainulaadset identiteeti ja silmapaistvat positsiooni tiheda konkurentsiga A-klassis on veelgi tugevdatud. Sel ei ole mitte ainult nooruslikuma ja omanäolisema kujundusega esiosa, vaid tänu täiustatud sõiduomadustele ja juhitavusele pakub see veelgi suuremat sõidunaudingut. 

Eesmärgi „Better Mobility For All“ („Paremad liikumisvõimalused kõigile“) raames esitleb Toyota kujundust ja inseneritööd, mida ta pidevalt arendab, et suurendada tulevaste akutoitega elektrisõidukide (BEV), kütuseelemendiga elektrisõidukite (FCEV) ning isejuhtivate ja tehisintellektiga (AI) sõidukite võimekust nii palju kui võimalik.

Isejuhtimisvõimekust ja tehisintellekti täielikult ärakasutav Concept-i seeria koosneb kolmest akutoitega elektrisõidukist. Neist iga sõiduk on loodud vastama erinevate kasutajate vajadustele eri sõidukeskkondades. 

Ideeauto TOYOTA FINE-Comfort Ride on näide sellest, kuidas arendada kütuseelemendiga elektrisõidukite tehnoloogiat nii, et luua uus paindliku salongiga ruumikas luksussedaan. 

Ja lõpetuseks tutvustab Toyota ka viimast ideevõidusõiduautot, mis tähistab tema pühendumist tuua turule tagasi automargi kõige legendaarsem sportauto. 

Toyota pressikonverents toimub 6. märtsil kl 09.45 Toyota boksis neljandas hallis.

Üles