Toyota oli 2017. aastal enim müüdud automark

17.01.2018

  • Toyota on Eestis, Lätis ja Leedus kõige populaarsem automark, mida müüdi 2017. aastal 10 410 sõidukit.
  • Toyota RAV4 on Baltimaades kõige populaarsem linnamaastur.
  • Toyota hübriid-elektrisõidukid on äärmiselt nõutud ja selle müügitulemused on suurenenud 60%. 
  •  RAV4, Yaris ja Toyota C-HR on kõige edukamad hübriid-elektrisõidukite mudelid.

Toyota on Baltimaades kõige edukam automark, mida müüdi 2017. aastal 10 410 sõidukit ehk rohkem kui ühtegi teist automarki. 2016. aastaga võrreldes müüs Toyota 2013 sõidukit rohkem ehk ligi veerandi võrra enam. Toyota turuosa on nüüd 13,2%, mis teeb sellest eelistatuima automargi Baltimaades.

Eestis oli Toyota 2017. aastal selgelt kõige populaarsem automark. Kokku müüdi 4333 mudelit ehk ligi 20% enam kui 2016. aastal. Toyota turuosa on nüüd 14,3%, mis teeb sellest eelistatuima automargi Eestis. Äsja turule tulnud Toyota C-HR ja kaubik Toyota PROACE olid kaks enim populaarsust juurde saanud mudelit; kolm Eesti klientide kõige enim ostetut Toyota mudelit olid Avensis, RAV4 ja Auris.

NÕUDLUS TOYOTA HÜBRIIDIDE JÄRELE ÜHA SUURENEB 

Toyota headele tulemustele annab suurima panuse kaubamärgi hübriid-elektrisõidukite edu ning nõudlus hübriidajamite järele üha suureneb. Toyota pakub autotööstuse suurimat hübriid-elektrisõiduki mudelivalikut ja eelmisel aastal kasvas Toyota hübriidide müük Eestis rohkem kui 60%. 

Eestis on kõige populaarsemad Toyota hübriidmudelid RAV4 Hybrid, Yaris Hybrid ja Toyota C-HR Hybrid. Rohkem kui 40% neist mudelitest eelistatakse hübriidajamiga: 47% mudelitest RAV4 Hybrid ja Yaris Hybrid ning 44% mudelist Toyota C-HR müüakse hübriid-elektrisõdukitena.

Nõudlust hübriidide järele näitab kõige paremini 2016. aastal turule toodud Toyota RAV4 Hybridi märkimisväärne edu. Hübriidlinnamaastur on Eesti klientide seas väga edukas, sest klientidele meeldib sõiduki elegantne stiil ja linnamaasturi omadused ning hübriidajami mugavus ja kütusesäästlikkus.

Koos Toyota seeria uusima lisaga Toyota C-HRiga müüb Toyota nüüd Baltimaades kokku seitset hübriid-elektrisõidukit: Yaris, Auris / Auris Touring Sports, RAV4, Prius, Prius Plug-In, Prius Plus ja Toyota C-HR. 

Üles