TOYOTA GAZOO Racing alustab uut hooaega sõidukiga 2018 Yaris WRC

12.01.2018

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team alustas oma 2018. aasta autoralli maailmameistrivõistluste hooaega mootorispordiüritusel Autosport International Inglismaal Birminghamis, kus avaldati Toyota Yaris WRC uusim versioon.

Käesolev aasta on Toyota teekonna teine hooaeg, mille käigus ehitatakse FIA autoralli maailmameistrivõistlustel saadud kogemuste najal veelgi paremaid autosid. Ettevõtmine järgneb Yaris WRC edukale debüüdile 2017. aastal, mis sisaldas võite Rootsi ja Soome rallil, neljandat kohta juhtide meistrivõistlusel Jari-Matti Latvala juhtimisel ning kolmandat kohta autotootjate kategoorias.

Kõik WRC meeskonnad kogunesid sel nädalal ametlikule 2018. aasta hooaja alustamise üritusele Autosport International, mis on mootorispordi hooaja populaarne avasündmus. Toyota kasutas võimalust esitleda Yaris WRC uusimat versiooni, mis on eelmise hooaja jooksul omandatud õppetundide põhjal saanud mitu täiustust.

Auto esiosa jaoks töötati välja uus aerodünaamikapakett, mis sisaldab uut eesmist põrkerauda ja poritiibasid. Nende muudatuste eesmärk on muuta auto aerodünaamiliselt tasakaalukamaks, suurendades eesmist surujõudu. Samuti uuendati jahutussüsteemi, millest on palju abi WRC kuumematel sündmustel.

Neid uuendusi katsetati põhjalikult 2017. aasta viimastel kuudel, valmistudes hooaja esimeseks sõiduks Monte Carlo rallil 25.–28. jaanuaril.

Tsitaadid:

Tommi Mäkinen (meeskonna juht):

„2018. aasta hooaja alustamine üritusel Autosport International nii paljude mootorispordisõprade ees on suurepärane tunne. Pärast väga meeldivat esimest hooaega 2017. aastal ootame eelseisvat aastat põnevusega. Mullu nägime, et Toyota Yaris WRC suudab juba rallisid võita. See oli meeskonna jaoks suurepärane saavutus, kuid konkurents võimaldas meil ka tuvastada valdkonnad, kus saame teha täiustusi. Aja jooksul ja uusi teadmisi omandades oleme suutnud uuendada auto esiosa, et saavutada parem aerodünaamilisus, samuti oleme täiustanud jahutussüsteemi. Ootan huviga sel aastal õppimise jätkamist, et saaksime ehitada veelgi paremaid autosid.”

Üles