Toyota Safety Sense võitis auhinna SAFETYBEST

12.10.2017

31 AUTOBESTI žüriiliiget andsid Toyotale ohutussüsteemi Toyota Safety Sense eest SAFETYBEST 2017 auhinna

AUTOBESTI žürii, mis koosnes Euroopa peamiste autoväljaannete 31 esindajast, tunnustas Toyotat selle eest, et täiustatud ohutuspakett Toyota Safety Sense on saadaval peaaegu kõikide Toyota mudelite standardvarustuses. „Žüriile avaldas eriti muljet see, kui kiiresti võttis Toyota selle ohutuspaketi kogu mudelivalikus kasutusele. Peaaegu 92%-l Euroopas müüdavatest Toyota sõidukitest on ohutussüsteem Toyota Safety Sense. See arv hõlmab 100% standardvarustusega Yarise mudelitest,” märkis AUTOBEST. 

Toyota, kes on pühendunud ohutut transporti kasutava ühiskonna saavutamisele, mille lõppeesmärk on liiklusavariide puudumine, usub, et liiklemise ohutust saab selgelt suurendada just selliseid täiustatud ohutussüsteeme nagu Toyota Safety Sense üldkättesaadavaks tehes.

Kõikidel ohutussüsteemiga Toyota Safety Sense Toyota sõidukitel on kokkupõrke ennetussüsteem (PCS) ja sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem (LDA). Millimeeterlaineala radariga sõidukitel saab ohutussüsteemi Toyota Safety Sense täiendada kohanduva kiirushoidiku (ACC) ja kokkupõrke ennetussüsteemiga, mille juurde kuulub jalakäijate tuvastamise funktsioon. Veelgi suurema ohutuse ja juhi mugavuse tagamiseks kuuluvad mõnede mudelite varustusse automaatsed kaugtuled (AHB) ja liiklusmärkide jälgimise süsteem (RSA).

Hiljuti Jaapanis tehtud uuringutest nähtub, et Toyota Safety Sense vähendas tagant otsasõite 50% võrra võrreldes sõidukitega, millel seda tehnoloogiat ei ole.

Üles