Prius Plug-In Hybrid on tõeline „ökoauto“

10.08.2017

  • See on ainus pistikhübriid, mis sai Saksamaal ADACi ökonoomsuskatses EcoTest viis tärni viiest.
  • Võrdluskatses osales viis laetava akuga mudelit.
  • Toyota pakub tulevikutransporti juba praegu.

Toyota Prius Plug-In Hybrid tõusis uusimas ADACi EcoTesti võrdluses hiilgavalt esile: sõiduk on ainus viiest katses osalenud laetava akuga mudelist, mis sai viis tärni.
Prius Plug-In Hybrid edestas konkurente olulisel määral nii saasteainete kui ka CO2 heitkoguste poolest (tarbimine kombineeritud tsüklis 1,0 l / 100 km + 7,2 kWh / 100 km ja 22 g/km CO2 või 3,4 l / 100 km ja 79 g/km CO2 tühja akuga). Muljetavaldav on ka vahe lähima konkurendiga: kaks ökonoomsuse tärni ja 30 punkti (13 saasteainete ja 17 CO2 eest) näitavad erinevust selgelt.

Autoclubi tulemus on selge: „Keskkonna seisukohast võime kindlalt öelda, et ainult Toyota Prius Plug-In Hybrid on tõeliselt roheline.” Eriliselt optimeeritud neljanda põlvkonna hübriidiga kaasneb tunduvalt väiksem elektri- ja kütusekulu: 68 kW elektrimootorid koos 1,8-liitrise Atkinsoni tsüklit kasutava mootoriga viivad heitkogused erakordselt madalale tasemele. Tulemuseks oli 47 punkti 50-st saasteainete ja maksimaalne arv punkte CO2 eest.

Toyota Prius Plug-In Hybrid ja ka kütuseelemendiga Mirai (vesiniku tarbimine kombineeritud tsüklis 0,76 kg / 100 km, elektrikulu kombineeritud tsüklis 0 kWh / 100 km ja CO2 heitkogus kombineeritud tsüklis 0 g/km) koos muude Toyota hübriidmudelitega, mis on Euroopas kaheksamudelises seerias saadaval, said ADACi EcoTestil parimad tulemused.

Toyota hübriidmudelitel* on oluline osa Toyota keskkonna väljakutses 2050, mille jaoks Jaapani autotootja on püstitanud ambitsioonikad jätkusuutlikkuse eesmärgid peaaegu kõigis tegevusvaldkondades. Selle peamine ülesanne on vähendada sõidukite CO2 heitkoguseid 90% võrreldes 2010. aasta tasemetega.

Üles