Toyota oli märtsis enim müüdud automark

13.04.2017

 Toyota oli märtsis kõige edukam automark, mida müüdi 1058 sõidukit.

  • Toyota turuosa on Eestis 16,6%.
  • Kõige populaarsemad mudelid on Auris ja Corolla.
  • Toyota RAV4 on segmendiliider, 42% mudelist ostetakse hübriidina.

Toyota oli märtsis Baltimaades kõige edukam automark, mida müüdi 1058 sõidukit ehk rohkem kui ühtegi teist automarki. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes suurenes Toyota müük 35,1% ehk 275 sõiduki võrra. Samuti suurendas Toyota oma turuosa 15,6%-ni, mis teeb sellest kõige rohkem eelistatud automargi Baltimaades.

Toyota sõidukite registreerimiste arv suurenes märtsis kõigis kolmes Balti riigis, kõige kiiremini on müük kasvanud Leedus ja Lätis, neile järgneb Eesti. Kõige rohkem Toyota autosid müüdi Eestis, kokku 457 mudelit, mis on eelmise aastaga võrreldes 28% rohkem. Toyota turuosa suurenes 2,3% võrra, mille tulemusena on automargi turuosa Eestis nüüd 16,6%. Toyota oli ka kõige rohkem eelistatud automark eraklientide hulgas, haarates märtsis turuosast natuke rohkem kui viiendiku ehk 22%.

Kõigis kolmes riigis oli keskmise suurusega autode hulgas kõige edukam mudel Toyota Auris, saavutades Eestis 15,2% turuosa. Aurisele järgnes Toyota Corolla, seega olid need kaks Toyota sõidukit Eestis kõige populaarsemad mudelid C-segmendis. Rohkem kui 40% Auristest osteti Eestis hübriidversioonidena.

D-klassi linnamaasturite seas on Toyota RAV4 kindlal juhtpositsioonil ja selle müük moodustab oma segmendis veerandi. Kuigi Toyota RAV4 on saadaval kolme jõuseadmega, on hübriidajamiga versioon kiiresti klientide poolehoiu võitnud – 42% klientidest valis Toyota RAV4 hübriidmudeli vaikse ja rafineeritud sõiduelamuse.

Toyotal on tööstuse suurim hübriidsõidukite valik, kuhu kuulub 7 hübriidmudelit, ning Toyota on jätkuvalt pühendunud veelgi paremate ja väiksema keskkonnamõjuga autode pakkumisele. Praegu sõidab teedel 10 miljonit Toyota hübriidi, tänu millele on arvestuste kohaselt kogu maailmas õhku paisatud 77 miljoni tonni jagu vähem CO2.

Üles
10-1-rav4-1600x900-full-tcm-3020-528119.jpg