Autopesu ja puhastus

Intensiivšampoon Xtreme 50
Hind 6,69 €

Puhastab kiirelt ja tõhusalt auto värvipinnad mustusest. Eemaldab lahjendamata kujul ka kõige kõvemini kinni jäänud mustuse, näiteks putukad ja linnumustuse. Ei sisalda fosfaati. SO-214-200. Kasuta pesusvammi, kuivatusspaatlit, kuivatuslappi.

SO-214-200

Veljepuhastusvahend. 500 ml
Hind 7,69 €

Sobib kõikide kergmetall-, plekkvelgedele ja ilukilpide puhastamiseks. Neutraliseerib ja eemaldab kõvasti kinnijäänud ja eriti agressiivse piduritolmu, mida teised pesuvahendid ei suuda. Ei sisalda happeid, ei kahjusta värvi- ega kergmetallpindu. Kasutada veljepesuharja.

SO-230-241

Puhastusvaha Xtreme 3
Hind 10,67 €

Nanotehnoloogial põhinev jõuline poleerimisvaha tuhmunud, ilmastiku poolt kahjustada saanud ja hooletusse jäetud värvipindadele. Eemaldab väiksemad kriimustused, värskendab auto värvi ja annab sügava läike. Väga lihtne kasutada, sobib igat tüüpi värvipindadele. Sisaldab ehtsat karnaubavaha. Kasutada pealekandmiseks vahatus-svammi ja viimistlemiseks poleerimislappi.

SO-202-100

Salongi plastikdetailide puhastusaine
Hind 8,29 €

Puhastab ja hooldab kõiki auto interjööri plastpindu. Eriti sobilik näidikutepaneelide jaoks. Taastab algse värvi ja annab pindadele pehme lõpptulemuse. Antistaatiline, moodustab tolmu hülgava kaitsekihi ja jätab värske ning meeldiva lõhna. Ei sisalda silikooni. Kasuta sisepuhastuslappi või puhastus- ja poleerimislappi.

SO-283-200

Tekstiili ja Alcantara puhastusvaht 400 ml
Hind 8,36 €

Puhastab kõikidelt tekstiil- ja Alcantara-pindadelt mustuse ja kõrvaldab ebameeldiva lõhna. Puhastab põhjalikult, kuid õrnalt. Kõrvaldab nii tubakasuitsust, loomadest, riknenud piimast jms põhjustatud ebameeldivad lõhnad. Paneb värvid särama ega jäta töödeldud pindadele mustuserante. Kasuta sisepuhastuslappi või puhastus- ja poleerimislappi.

SO-206-300

Nahahooldusvahend Xtreme 250ml
Hind 10.44 €

Sobib kõikide nahkistmete, nahast sisepindade, mööbli ja muude nahkpindade puhastamiseks ning hoolduseks. Eemaldab mustuse ning jätab meeldivalt pehme pinna. Ehtne mesilasvaha rikastab nahapinda ning muudab selle mustust tõrjuvaks. Ei sisalda värvaineid, sobib igat värvi nahkpindadele. Ideaalne autodele, mis on varustatud istmesoojendusega. Meeldiva nahalõhnaga.

SO-289-100

Amserv Järve hooldussaali juhataja Andres Orgla

Asjatundja nõuanne

Auto pesemine ja vahatamine aitavad autot kaitsta, sest eemaldamata mustus ja pori võivad värvkatet tõsiselt kahjustada. Kui jätta õhusaaste ja tööstuslikud sademed pikaks ajaks sõidukilt eemaldamata, võivad need autot ka keemiliselt rikkuda. Amserv Järve hooldussaali juhataja Andres Orgla selgitab, miks tuleks sõidukit pesta võimalikult sageli, ning vähemalt kaks korda aastas ka vahatada. Kuidas seda teha nõnda, et see ei rikuks autot, milliseid vahendeid kasutada ja millised tööd tuleks jätta asjatundjale?

Auto pesemine

Sõiduki pesemine tundub lihtne töö, millega saab hakkama iga autoomanik, kel olemas mõned käepärased vahendid ja sobilikud tingimused. Siiski võib vale pesemistehnika ja sobimatute vahendite kasutamine sõiduki värvkatet rikkuda.

Edasi »

Poleerimine ja vahatamine

Auto poleerimine ja vahatamine kaitseb kere värvi, mistõttu soovitame sõidukit pesta tihti ja vähemalt kaks korda aastas ka vahatada. Kõige enam vajab sõiduk vahatamist kevadel ja sügisel, sest soolatud teed, pori, pigi, tolmutõrjekemikaalid, putukad ja lindude väljaheited on sõiduki värvkattele ohtlikud.

Edasi »

Sisepuhastus

Korrapärane salongipuhastus hoiab salongi värskena, mistõttu soovitame seda ette võtta vähemalt korra kuus. Mustusega kaetud ja tolmuste istmekatetega salongis on sõitjail ebamugav, pikka aega autos vedelev prügi hakkab ebameeldivalt lõhnama ja niiskuses hakkavad vohama hallitus ja teised tervisele kahjulikud bakterid.

Edasi »

Kasulik teada

Plekkide eemaldamisel ära kasuta bensiini, kangeid lahusteid või roostet põhjustavaid puhastusvahendeid, sest need võivad auto värvi kahjustada.

Asfaldipigi eemaldamiseks kasuta kaubanduses ja autoesindustes saada olevat pigieemaldusainet ning puhast lappi.

Surnud putukate või puumahlaplekkide eemaldamiseks kasuta sooja vett ja autošampooni. Niisuta määrdunud kohta korduvalt ja hõõru õrnalt.