Opel Mokka sõidurõõm

Opel Mokka nelikveosüsteem

Nelikveosüsteem

1,4 Turbo mootoriga mudeli standarvarustusse kuulub nelikveosüsteem AWD, mis nelikvedu nõudvates oludes suudab tagaratastele üle kanda kuni 50 protsenti veojõust, kusjuures ülekannet juhtiv tagaveo kontrollmoodul (RDCM) on täielikult integreeritud ABSi, ESP® ja kõikide teiste juhtsüsteemidega. Tavaoludes veavad üksnes esirattad, et säästa kütust.

Opel mokka bensiinimootorid

Bensiinimootorid

Valikus on 85 kW (115 hj) 1,6 ECOTEC®-mootor ja 103 kW (140 hj) 1,4 Turbo mootor.

Opel Mokka diiselmootorid

Diiselmootorid

Saadaval on ka 1,7 CDTI diiselmootor võimsusega 96 kW (130 hj), mille pöördemoment on muljetavaldav 300 Nm. 1,7 CDTI mootoriga on saadaval täiesti uus 6-käiguline automaatkäigukast. See üliefektiivne sujuvalt vahetav ja kerge käigukast jälgib aktiivselt juhi sõidustiili ja kohandub vastavalt, tundes ära, kui soovitakse maksimaalset kiirendust või säästu.

Opel Mokka start/stopp-süsteem

Start/stopp-süsteem

Süsteem optimeerib kütusesäästu, eelkõige linnaliikluses. Mootor seiskub, kui auto peatub neutraalasendis käigukangiga, ning taaskäivitub hetkega, kui uuesti siduripedaali vajutada. Süsteemi saab sisse ja välja lülitada armatuurlaual olevast nupust. Kui süsteem on aktiivne ja mootor seisatakse, langeb tahhomeetri osuti asendisse „AUTOSTOP”, näidates automaatkäivitumise valmidust.

Opel Mokka ökosõiduabi

Ökosõiduabi

Ökosõiduabi näitab täpselt, millal käiku vahetada, et maksimaalselt kütust säästa. Lisaks näitab süsteem ka autos enim energiat kulutavaid seadmeid ja viimase 50 kilomeetri kütusekulu ajalugu. Selleks on kolm alammenüüd, mis kuvatakse näidikute vahelisel ekraanil.

Opel Mokka mägipidur ja nõlvaltstardi abi

Mägipidur ja nõlvaltstardi abi

Kui uue Opel Mokkaga maastikule minna, aitab mägipidur järskudel langustel pidurit vajutamata kiirust aeglustada. Nõlvaltstardi abi aitab kallakutel käsipiduri abita startida ja parkida. See hoiab paar sekundit automaatselt pidureid peal, et auto kogemata ette või taha ei veereks.